Atmosfera Ruchu

Yinspiracja™ i rozwijanie świadomości ciała

Slajd Slajd Slajd Slajd Slajd Slajd Slajd Slajd Slajd

Pracą z ruchem  i świadomością ciała zajmuję się od 20 lat. W 2003 roku założyłam pierwszy w Polsce klub dla kobiet Atmosfera Ruchu. Zajęcia w kameralnych grupach i indywidualne podejście do każdej klientki spotkały się z tak pozytywnym odbiorem, że w 2005 roku otworzyłam drugi klub. W swojej praktyce prowadziłam pilates, lekcje wzmacniające, taneczne, mentalne, ale moje serce należy do jogi,yinyogi, technik powięziowych, a w ostatnich latach także do medycyny chińskiej i pracy zgodnie z porami roku i rytmem natury.

Moją Atmosferę Ruchu, opuściłam w 2012 roku wyjeżdżając do Szwecji, w której mieszkam, pracuję i rozwijam się zawodowo. W Polsce i ukochanej Warszawie prowadzę warsztaty,  szkolenia i lekcje indywidualne, a także kursy, programy, wasztaty i sesje ONLINE - po polsku, szwedzku i angielsku zarówno na Facebooku, Instagramie i platformach edukacyjnych.

Jestem certyfikowanym instruktorem fitness, nauczycielem pilates i pokrewnych form ruchu body and mind, certyfikowanym nauczycielem yinyogi i vinyasy (200 h RYT Yoga Alliance). Prowadzę  lekcje pilates z lekkim sprzętem, treningi relaksacyjne, stretching, pilates dance i pilates z elementami jogi.  Moje kwalifikacje w pilatesie zdobywałam pod okiem nauczycieli: Michaela Kinga (Pilates Institute UK-Poland – Pilates Based Fundamental, Bogny Janik Forbes (Australia - Polska), Tiny Hedren (Szwecja), Izabeli Stasikowskiej (Polska) i wspanialym nauczycielom, ktorych spotkalam na swojej dlugoletniej drodze. Yinyoga jest moją ścieżką, którą kroczę od 2013 roku. W pilatesie fascynuje mnie możliwość harmonizowania całego ciała oraz zbawienny wpływ na stabilizacje kręgosłupa. Bardzo istotny jest dla mnie tzw. „obraz w umyśle kontra obraz w ciele”.  Szczególnie bliska w mojej praktyce jest także  metoda Feldenkraisa, technika Alexandra, metoda Franklina i medycyna chińska.  Interesuję się też terapeutycznym aspektem pilatesa,  jogi , medytacji i oddechu oraz ich wpływem na psychikę.  

Najważniejszymi nauczycielami i najbogatszym źródłem inspiracji są uczestnicy zajęć i moich lekcji.

W Szwecji odkryłam również inną wspaniałą pasję czyli pracę z dziećmi i pedagogikę waldorfską. Zdobyłam wykształcenie uprawniające mnie do pracy w przedszkolu i związałam się z przedszkolem waldorfskim, które stało się dla mnie źródłem nieustających zachwytów i inspiracji oraz kursem mindfullness w jednym. Joga z dziećmi w takim przedszkolu to czysta przyjemność. Prowadzę jogę dla dzieci w naturze korzystając z idei waldorfskich.

 W Polsce prowadzę zajęcia po polsku, w Szwecji po szwedzku.  Szkolenia zawodowe z pilatesu zdobywalam w Uppsali, gdzie odkryłam kolejne odsłony metody pilates i jogi. W 2015 roku odbylam kurs nauczycielski z yinyogi w Sztokholmie. Regularnie podnoszę kwalifikacje na licznych kursach, workshops w Polsce i w Szwecji. Treningi w wodzie są doskonałym uzupełnieniem jogi, jogi powięziowej i pilatesu.  Prowadzenie lekcji, treningi personalne i przygotowania do studiów na wydziale rehabilitacji w Skandynawii otworzyły  wiele nowych dróg  w pracy z polskimi Klientami.  

Zapraszam do współpracy

Dorota Pawlik Keber

Strona główna