Atmosfera Ruchu

Rozwijanie świadomości ciała

Slajd Slajd Slajd Slajd Slajd Slajd Slajd Slajd Slajd

Pracą z ruchem  i świadomością ciała zajmuję się od 15 lat. W 2003 roku założyłam pierwszy w Polsce klub dla kobiet Atmosfera Ruchu. Zajęcia w kameralnych grupach i indywidualne podejście do każdej klientki spotkały się z tak pozytywnym odbiorem, że w 2005 roku otworzyłam drugi klub. W swojej praktyce prowadziłam lekcje wzmacniające, taneczne, mentalne, ale moje serce należy do techniki pilates, a w ostatnich latach także do jogi.

Moją Atmosferę Ruchu, opuściłam w 2012 roku wyjeżdżając do Szwecji, w której mieszkam, pracuję i rozwijam się zawodowo. W Polsce i ukochanej Warszawie prowadzę warsztaty,  szkolenia i lekcje indywidualne.  

Jestem certyfikowanym instruktorem fitness, nauczycielem pilates i pokrewnych form ruchu body and mind. Prowadzę  lekcje pilates z lekkim sprzętem, treningi relaksacyjne, stretching, pilates dance i pilates z elementami jogi.  Moje kwalifikacje w pilatesie zawdzięczam m.in. Michaelowi Kingowi (Pilates Institute UK-Poland – Pilates Based Fundamental Matwork Certification Course), Jolancie Ignaszewskiej -Kühbauch, Bognie Janik Forbes, Tinie Hedren, Magdalenie Mecweld, Kasi Złotkowskiej. Izie Stasikowskiej i oczywiscie wielu wspanialym nauczycielom, ktorych spotkalam na swojej dlugoletniej drodze. W pilatesie fascynuje mnie możliwość harmonizowania całego ciała oraz zbawienny wpływ na stabilizacje kręgosłupa. Bardzo istotny jest dla mnie tzw. „obraz w umyśle kontra obraz w ciele”.  Szczególnie bliska w mojej praktyce jest także  metoda Feldenkraisa, technika Alexandra, metoda Franklina i medycyna chińska.  Interesuję się też terapeutycznym aspektem pilatesa,  jogi , medytacji i oddechu oraz ich wpływem na psychikę.  

Aktualnie jestem w trakcie kursu nauczycielskiego joga vinyasa według Alliance RYT 200 godzin.

W Szwecji odkryłam również inną wspaniałą pasję czyli pracę z dziećmi i pedagogikę waldorfską. Zdobyłam wykształcenie uprawniające mnie do pracy w przedszkolu i związałam się z przedszkolem waldorfskim, które stało się dla mnie źródłem nieustających zachwytów i inspiracji oraz kursem mindfullness w jednym. Joga z dziećmi w takim przedszkolu to czysta przyjemność.

 W Polsce prowadzę zajęcia po polsku, w Szwecji po szwedzku.  Szkolenia zawodowe z pilatesu zdobywalam w Uppsali, gdzie odkryłam kolejne odsłony metody pilates i jogi. W 2015 roku odbylam kurs nauczycielski z yinyogi u Magdaleny Mecweld w Sztokholmie. Regularnie podnoszę kwalifikacje na licznych kursach, workshops w Polsce i w Szwecji. Odbylam szkolenie i mam certyfikat z wspanialej metody pracy z cialem Barre Move. Treningi w wodzie są doskonałym uzupełnieniem jogi, jin jogi i pilatesu.  Prowadzenie lekcji, treningi personalne i przygotowania do studiów na wydziale rehabilitacji w Skandynawii otworzyły  wiele nowych dróg  w pracy z polskimi Klientami.  

Zapraszam do współpracy

Dorota Pawlik Keber

Strona główna